Kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis)

Kordicepsas vartojamas pačioje Kinijoje daugiau nei 1200 metų. Jau tada į šį augalą Kinijoje žiūrėjo kaip į „stebuklingą”, kaip į „Dievo duotą”. Kiniškasis kordicepsas, kurį botanikai priskiria grybų klasei, turi dvejopų savybių: vieną savo biologinio ciklo dalį jis yra augalas, kitą – vabzdys. Tai dvilypė esybė: „Jis ir augalas, jis ir vabzdys“. Kordicepsas auga 3500 m Tibeto aukštikalnėse.

Kordicepso gydomosios savybės buvo pastebėtos atsitiktinai. Himalajų piemenys pastebėjo, kad jų ganomi jakai, užvalgę kažkokio grybo, staiga tampa ypač energingi ir žaismingi. Patyrinėjus šiuos grybus, buvo atrastas kordicepsas. Jis netrukus buvo pripažintas kaip stebuklingas vaistas, ilgaamžiškumo paslaptis. Senovės Kinijoje dėl savo retumo jis buvo keičiamas į sidabrą keturis kartus didesniu svorio santykiu.

Kordicepse užkoduotas ypatingas sugebėjimas išgyventi, šio grybo kūnas turi daug maitinamųjų medžiagų ir specifinių biologiškai aktyvių komponentų. Būtent todėl jis vartojamas kaip priemonė sveikatai stiprinti ir organizmo tonusui pakelti. „Kordiceps“ gaminamas iš micelio (grybo kūno) – natūralaus kiniško kordicepso, panaudojant šiuolaikinę separacijos technologiją. Dėl unikalaus raidos ciklo kordicepsas turi savyje subalansuotą ci energiją, padidina organizmo atsparumą deguonies trūkumui, toksinėms sąlygoms, dideliems fiziniams krūviams.

Kordicepsas – gamtinis antibiotikas, darantis bakteriostatinį poveikį dešimčių patogeninių bakterijų štamams (tokiems, kaip pneumokokas, auksinis stafilokokas, streptokokas ir kt.), gali būti naudojamas gydant nespecifinius uždegimus, pagal poveikio jėgą jis nenusileidžia nesteroidinių hormonų poveikiui.

Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidantas, nes jo sudėtyje yra beta karotino, vitaminų E,C, mineralų – seleno ir cinko, koenzimo Q 10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Kordicepse yra 77 mikro ir makroelementai, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t.t. Tačiau vitaminų ir mineralų kiekiai nėra dideli. Todėl šie maisto papildai negali sukelti perdozavimo simptomų.

Kordicepsą turbūt drąsiai galima vadinti stipriausiu pasaulyje imuninės sistemos reguliatoriumi. Kodėl tą sistemą reikia reguliuoti? Be imuninės sistemos mūsų apsauga lygi nuliui. Bet tam, kad imuninė sistema būtų efektyvi, sureguliuota ir veiktų darniai, turi būti nenutrūkstamas ryšys tarp visų imuninių ląstelių. Jis skatina limfocitų ir makrofagų  susidarymą. Nustatyta, kad biologinis kordicepso veiksmingumas susietas su unikaliu jame esančių polisacharidų kompleksu.

Jį galima vartoti norint sustabdyti praktiškai bet kurį uždegiminį ar bakterinį procesą. Dėl didžiulės energijos, sukoncentruotos šiame papilde, jis naudojamas kaip pagalbinė priemonė persodinant organus, nes padeda normalizuoti imuninių organų darbą.

Kordicepso preparatai taip pat pasižymi ir antialerginiu poveikiu. Iš organizmo padeda pašalinti toksinės medžiagas: žarnyno nuodus, vaistų junginius, radionuklidus, sunkiųjų metalų druskas.
Kordicepsas yra natūralus antibiotikas, padeda slopinti pneumokokų, stafilokokų, streptokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Šis grybas veikia ir įvairius virusus, tarp jų adenovirusus, gripo, hepatito, herpio, atipinės pneumonijos virusus. Jis veikia pirmuonis – chlamidijas, ureaplazmą, trichomonas, kirmėles ir grybelius.

Pastebėta, kad kordicepsas veiksmingas sergant kraujagyslių ligomis. Jis reguliuoja kraujagyslių praeinamumą, jų sienelės tampa elastingesnės, sumažėja jų užsikimšimo pavojus.

Kordicepsas padeda atnaujinti kepenų ląsteles, normalizuoti odos, nosiaryklės bei kvėpavimo takų mikroflorą. Kordicepso preparatai normalizuoja inkstų funkciją, reguliuoja medžiagų, ypač lipidų, apykaitą.

Kordicepso preparatai plačiai vartojami kaip profilaktikos bei sveikatinimo priemonė. Preparatų vartojimas kartu su tradiciniais medikamentais labai padidina tradicinio gydymo veiksmingumą ir sumažina nepageidaujamą gydymo šalutinį poveikį.

Kai buvo atrastas penicilinas, visas pasaulis džiaugėsi šiuo vaistu nuo tuberkuliozės, pneumonijos, maliarijos. Bet nepraėjo nė šimtas metų ir mūsų bakterijos prisitaikė, antibiotikai nebe tokie veiksmingi. Ar prie kordicepso bakterijos negali prisitaikyti? Kinai jau antrą tūkstantmetį vartoja kordicepsą ir apie padidėjusį bakterijų atsparumą šiam preparatui neteko girdėti. Jis veikia kaip antibiotikas, antivirusinė ir antigrybelinė medžiaga. Bakterijas nužudo ir sustabdo jų augimą. Kinai jį vartoja labai didelėmis dozėmis, o mūsų organizmui ir mažos dozės yra didžiulė atgaiva. Didesnių dozių reikia tik gydant onkologinius susirgimus. Ir kordicepso preparatai sėkmingai derinami su chemoterapija. Jie padidina chemopreparatų koncentraciją navikinėje ląstelėje ir sumažina šalutinį chemopreparatų poveikį organizmui.

Vartojama:

  1. Piktybiniai įvairių organų navikai, netgi vėlyvose susirgimo stadijose. Būklės po pravestų chemoradioterapijos kursų, ypač esant pastarųjų preparatų pašaliniam poveikiui bei išsivysčius įvairioms komplikacijoms.
  2. Kraujo susirgimai, kaip trombocitopeninė purpura (Verlhofo liga), lydima daugybinių kraujo išsiliejimų odoje, kraujavimų iš gleivinių, leukozės.
  3. Kvėpavimo takų susirgimai: bronchitas, pneumonija, bronchinė astma, tuberkuliozė ir t. t.
  4. Širdies ir kraujagyslių ligos.
  5. Urogenitalinės sistemos (šlapimo ir lytinių organų) ligos.
  6. Kepenų susirgimai, įskaitant virusinį hepatitą ir cirozę.
  7. Autoimuniniai susirgimai.
  8. Hipoimuninės būklės, tarp jų gripas, ūmios respiratorinės infekcijos ir 1.1.
  9. Organų transplantacija. Mažinantis organizmo pasipriešinimą svetimam audiniui.
  10. Organizmo ūmus ir chroninis apsinuodijimas, masyvi medikamentinė terapija.
  11. Stresai, dideli fiziniai krūviai, priešlaikinis senėjimas, impotencija.
  12. Prie iškreipto imuniteto – imuniteto reguliatorius (moduliatorius), padidinantis organizmo galimybes priešintis įvairiausiems susirgimams.